środa, 4 maja 2011

Stosik # 4


Kto to ma zawsze szczęście? Jako prawdziwej blondynce, po prostu było mi to pisane :) W stosiku nabytki od Pabla - za 2-tysięczny komentarz (kiedy to było... teraz pewnie zbliża się do kolejnego tysiąca), od Izy - wygrana w losowaniu  i od Beatrix73 - zakładka w czerwieniach (cieszy tym bardziej, że bez konkursu i okazji). Darczyńcom serdecznie dziękuję :)

Stosik po kolei - od dołu:
1. A.Perez-Reverte, W cieniu inkwizycji - z wygrywajki u Izy. Czytałam kiedyś "Klub Dumas" tego autora i  książka bardzo mi się podobała. Zobaczymy jak będzie tym razem :)
2. V. McDermid, Syreni śpiew - od Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Recenzja zapewne jutro.
3-4. B.Cornwell, Excalibur i Nieprzyjaciel Boga -  mój drugi zakup na Targu z książkami. Kasandrę serdecznie pozdrawiam  i dziękuję za udaną transakcję. No a teraz muszę poszukać do kompletu "Zimowego monarchy"  :)


5. M.Wolski, Pies w studni - wyczekany (realizacja  trwała 3 tygodnie) zakup na allegro zainspirowany zachwytami Pabla nad "Rekonkwistą". Pierwsze spotkanie z M.Wolskim - oby zachęciło do kolejnych. Do mojego RPF.
6-8. J.Grzędowicz, Pan Lodowego Ogrodu, t. 1-3 - mój kwietniowy zakup nadprogramowy. Z czytaniem poczekam zapewne na wieści o ostatnim tomie :)
9. A.Snellman, Dziewczynki ze świata maskotek - nagroda od Pabla za dwutysięczny komentarz. Dzięki załączonym do książki czekoladkom moje dziecko było przez kilka chwil  prawdopodobnie najszczęśliwszym dzieckiem pod słońcem, a dołączony zestaw do pisanek był bardzo namacalnym wkładem Pabla w tegoroczne Święta Wielkanocne w mojej rodzinie :)   
10.B.Akunin, Kochanka śmierci - od Izy, dodatek do wygranej. Tu nastąpi wątek osobisty - Izo, tą książką sprawiłaś radość nie jednej, a dwóm osobom! Mojej siostrze brakowało jej w kolekcji Akunina, a zbiera właśnie to wydanie i jak tylko ją zobaczyła, to sobie zamówiła na prezent, tłumacząc mi, że ja sobie mogę zbierać nowsze wydania. Jak tu nie ulec takiej logice? :)
11. E.Peters, Obrońca w kapturze - drugi dodatek od Izy. Kryminał w bardzo poręcznej formie - będzie jak znalazł na wakacyjne wypady :)

I w końcu piękna zakładka od Beatrix! Dodatki są w fazie konsumpcji :)

W stosiku brakuje "Żony astronoma" K.Stepan, ale po przeczytaniu i opisaniu, promuję nią czytelnictwo wśród znajomych :)

Tyle chwalenia na dzisiaj. Maj zapowiada się znacznie skromniej, ale nie uprzedzajmy faktów :)

35 komentarzy:

 1. Grzędowicz wygląda strasznie :D. Ale to tylko moja całkowicie subiektywna opinia, więc nie będę Cię do niego zniechęcała. Gratuluję tylu wygranych :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny stosik. Widzę, że masz Grzędowicza. Bardzo podoba mi się w jaki sposób Fabryka Słów go wydała i słyszałam, że jest to bardzo dobra seria. Jak na razie czekam, aż siostra mi pożyczy xD. Masz same fajne książki xD. Zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny stos:). Zazdroszczę i podziwiam:)). I życzę przyjemnego czytania Cornwella. Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 4. C.S.
  Mnie Grzędowicz nie przeraża, choć ochota na natychmiastową lekturę trochę mi przeszła, jak się dowiedziałam, że trzecia część kończy się tak, że czwarta na gwałt potrzebna, a tej jeszcze nie ma :) I dziękuję :)

  Raya
  Dziękuję :) Z Grzędowiczem chyba lepiej poczekać, aż seria kompletna będzie, więc póki co za mocno siostry nie męcz :)

  kasandra_85
  Dziękuję :) A podziwiać to trzeba nie stos nabytków, a listę przeczytanych - a ta u mnie, w porównaniu z Twoją, wygląda bledziutko ;) Za Cornwella się wezmę, jak Zimowego Monarchę sobie zorganizuję. Czyli kiedyś :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko, jak ja Ci zazdroszczę tego "Pana Lodowego Ogrodu"... Od trzech lat poluję na drugi i trzeci tom w bibliotece i upolować nie mogę. A kupić też mi jakoś nie po drodze, bo pierwszy tom już czytany, a postawi na półce drugi i trzeci troszkę głupio... Ech, dlaczego te priorytety zakupowe są takie ciężkie do określenia?;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moreni
  Decyzję o zakupie podjęłam w ciągu 5 min, bo za 75 zł na allegro, a odbiór miałam na miejscu. O priorytetach zakupowych wtedy nie myślałam, przyznam szczerze :) A jesteś pewna, że do pierwszej części nie będziesz chciała wrócić przy czytaniu kolejnych? Może warto jednak zaopatrzyć się w cały komplet - i wszystko pod ręką, i ładnie wygląda na półce. Tak tylko kuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podkradłabym Pana Lodowego Ogrodu i Cronwella :)
  Gratuluję stosika i życzę miłego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już kombinowałam, jak tu namówić Lubego na zakup pierwszej części - książka akurat w jego klimatach, a po dokupieniu przeze mnie dwóch kolejnych tomów cały komplet byłby ciągle pod ręką. Prace trwają.;)

  OdpowiedzUsuń
 9. zaczytana-w-chmurach
  Nie wolno podkradać! :) I dziękuję :)

  Moreni
  Trzymam kciuki! Z Twoich blogowych opowieści i jego komentarzy Luby jawi się jako człowiek rozsądny. Na pewno w końcu trafią do niego rzeczowe argumenty, nabędzie cały komplet i Ci go sprezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A wiesz, że to nie jest taki głupi pomysł? Że też na to nie wpadłam!;) Tylko muszę trochę poczekać z realizacją, bo na razie Luby mi dopomaga w kolekcjonowaniu sagi wiedźmińskiej. Ale co się odwlecze, w końcu nie uciecze, prawda?;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moreni
  Jak już dobrze wejdzie w nawyk kupowania Ci kolejnych części sagi jest szansa, że nie zauważy, jak zmienisz serię ;) Osobiście tego nie próbowałam, ale byłam już świadkiem takiej akcji telefonicznej: kochanie zapłać szybko, zapłać szybko, kupiłam na twoje konto książkę, tylko trzeba szybko zapłacić! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. No, to poczekajcie na mój stosik. :-P

  OdpowiedzUsuń
 13. pisanyinaczej
  Już się wszystkich Twoich nazw nauczyłam! Rozpoznaję i prawidłowo kojarzę Allana, Piotra, Pitera Murphy i link do bloga, więc u mnie też możesz stosować zamiennie :) I dziękuję :)

  Fenrir
  U Ciebie to pewnie będzie stos, a nie stosik - inna kategoria wagowa, więc nie podlega porównaniom :)

  OdpowiedzUsuń
 14. E tam, tylko jakieś 20 knig świetnych autorów... ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Fenrir
  Uwierzę, że świetnych, jak zobaczę u Ciebie w ocenach tych książek więcej niż 5/10 :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Clarke, Łukjanienko, Bradbury, Kres, Grzędowicz, Kossakowska, Herbert, Harrison etc. To są złe nazwiska?

  OdpowiedzUsuń
 17. Fenrir
  Pewnie same najlepsze, ale połowy nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Fenrir
  Jakbym się miała wstydzić za każdym razem, kiedy czegoś nie wiem/nie znam, ciągle bym chodziła zawstydzona. Zamiast się wstydzić, wolę się dokształcić :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję Pana Lodowego Ogrodu jak dla mnie pierwsza liga..aż sama żałuję, że mam go już za sobą (tym bardziej, że z wydawnictwa doszła do mnie wiadomość że wydanei IV tomu w tym roku to raczej "przypuszczenia" niż konkretny plan ;/).
  Ale stosisko doprawdy imponujące:) Czekam na swój stosik; aż chyba zacznę prowadzić bloga, żeby mieć gdzie się nim pochwalić:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Dwie pierwsze części Grzędowicza czytałam, przede mną trzecia. To wspaniałe książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Stayrude
  Dziękuję :) Przypuszczenia co do wydania w tym roku ostatniego tomu Grzędowicza to niebo lepiej niż brak wiadomości w tym temacie :)
  A bloga zakładaj i się chwal - tylko nie mów G., że zachęcałam ;)

  beatrix73
  Tyle dobrego o nich słyszałam, że uległam i kupiłam, choć limit kwietniowy wyczerpał mi Cornwell :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zakładek nigdy za wiele, zresztą książek także :) Ja dzisiaj wróciłam do domu z kolejnym nabytkiem... A z zakładek kanapowych (tak nazywam zakładki z nakanapie.pl) strasznie się cieszyłam 8D

  OdpowiedzUsuń
 23. Bellatriks
  To moja pierwsza profesjonalna zakładka - do tej pory w użyciu były tylko te dodawane do książek albo wszystko, co wpadło mi w rękę, a nadawało się do roli zakładki. Tym większa radość z prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ups, w takim razie głupio mi, że Akunin jest w takim stanie, w jakim jest, ale na półce mankamentów może nie będzie widać:).
  Pozdrawiam serdecznie:).

  OdpowiedzUsuń
 25. Iza
  Tylko bez "głupio mi"! Akunina w tym wydaniu coraz trudniej skompletować! Dziękuję w imieniu własnym - i siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Cóż mogę dodać, to oczywiste, że pochwalam opinię większości dotyczącą wspaniałości tego stosiku :)
  Życzę przede wszystkim przyjemnej lektury, a nawiązując do zaprezentowanych przez Ciebie tytułów mogę powiedzieć, że "mój Grzędowicz" także czeka na informacje o ostatnim tomie, wprawdzie przeczytałem dwa pierwsze tomy, ale trzeciego nie ruszam - ponoć nie warto, ale to tylko dlatego, by nie zadręczać się długim oczekiwaniem na kolejny tom ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 27. Maks
  Dziękuję :)
  A Grzędowicza póki co nie zaczepiam - widziałam już u znajomych po trzeciej części syndrom odstawienia i nie będę ryzykować ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ah ten Grzędowicz... Jedna z najlepszych serii książek jakie czytałam i z całego serca polecam - spróbuj i się przekonaj ;) A kolejna część ponoć na jesieni, więc już niedługo.

  Stosik pokaźny :) A Syreniego śpiewu recenzja również u mnie, ale w większości się zgadzamy.

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 29. Immora
  Grzędowicza spróbuję na pewno - niech tylko serię zamknie :) Może wcześniej zobaczę, jak tłumaczy - "Rzeczy niekształtne" M.del Franco stoją na półce i czekają, a ja mam na tę książkę ogromną ochotę :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo mi się ten Grzędowicz u Ciebie podoba :) A zamknięcia serii to nie wiadomo czy się doczekasz, niby czwarty tom ma być na początku następnego roku, ale czy on będzie ostatni?

  OdpowiedzUsuń
 31. Harashiken
  Ja nie jestem jeszcze taka stary, jakby się mogło wydawać. I zdrowie mam przyzwoite. Powinnam doczekać zamknięcia serii, nawet jeśli tom czwarty nie będzie ostatnim ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Ależ Viv, ja nie w kontekście wieku tylko cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Harashiken
  Problem mojej niecierpliwości w tym względzie rozwiązują pełne półki nieprzeczytanych, a bardzo kuszących książek :)

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za podpisywanie się w komentarzach. Pozwoli mi to na identyfikację stałych gości. Z góry dziękuję. :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...